Koncert učitelů v ZUŠ Neratovice

12.05.2022 07:54

V pondělí 9. května 2022 se v sále naší školy konal koncert, jehož aktéry se stali sami učitelé. Mottem večera bylo zpochybnit známou větu  - kdo umí, ten umí, a kdo neumí, ten učí!
Dalším záměrem bylo ukázat v naší škole méně obvyklé nástroje a představit i novější tváře v našem sboru. Před plným sálem, kde sedělo i vedení města v čele s panem starostou Romanem Kroužeckým, a několik členů zastupitelstva, a nezapomněl na nás ani odbor školství (všem jmenovaným upřímně děkuji, že si udělali čas) zahájila program Pavla Kavalíková na příčnou flétnu s doprovodem zkušené Jany Khásové na klavír (zanedlouho oslaví čtyřicet let pedagogické práce v Neratovicích). Následovalo vystoupení houslistky Markéty Čápové, členky orchestru Národního divadla, která představila i mandolínu, na kterou rovněž koncertuje i vyučuje. Sylva Jablonská, členka Pražské komorní filharmonie a mnoha dalších renomovaných těles, přednesla mj. slavnou Labuť od Camille Saint-Saënse za doprovodu skvělého Vladimíra Figara, profesora klavíru na pražské konzervatoři. Odchovankyně a dlouholetá pedagožka této školy, Veronika Hálová, osvěžila svým krásným hlasem program slavnou písní z muzikálu My Fair Lady, opět s doprovodem V. Figara. Večer pak vyšperkovala mladá klavíristka Renáta Fričová, která přednesla Haydnovu Sonátu Hob.XVI:30, I. a II. větu a Podzim od C. Chaminadea. Své vystoupení pojala jako generálku před absolventským koncertem na teplické konzervatoři, který ji čekal hned druhý den. Závěr koncertu patřil opět Veronice Hálové, která přednesla slavnou píseň Je suis malade v originální verzi ve francouzském jazyce.
Slovo na závěr? Děkuji jmenovaným učitelům, o tom, že „umí“ a nejenom učí po tomto večeru jistě nikdo nepochybuje. Děkuji publiku, vytvořilo báječnou atmosféru, a tak – snad za rok, při druhém Koncertu učitelů ZUŠ Neratovice.
Dne 9. 5. 2022                                                                                            PhDr. Roman Novotný, ředitel ZUŠ

Zpět

Vyhledávání

© 2017 Všechna práva vyhrazena.

Základní umělecká škola - Neratovice