Základní umělecká škola Neratovice

Výtvarný obor

Úkolem výtvarného oboru je osvojení různých výtvarných technik, poznávání výtvarného řádu a kultury v dějinách lidstva. Žáci během studia získávají schopnost vyjádření vlastních pocitů a emocí a nalézají v materiálu a nástroji pomocníka ke svobodné tvorbě. Výtvarné řady, nebo větší projekty na dané téma obsahují všechny vyučovací předměty a zároveň zapojují žáky i pedagoga do kolektivní práce. Při výtvarné činnosti si děti rozvíjejí fantazii, samostatnost, sebevědomí, ale hlavně jim obor přináší radost z vlastní tvorby a uvolnění.

Školní rok 2018/19
      výtvarné projekty:
      kámen, rostlina, linie, slovo-znak-symbol

Další akce:

- Podzimní mandala míru  -
        relaxační skládání přírodních materiálů do kruhu před budovou školy s přizváním veřejnosti.
      - výzdoba zastávek veřejné dopravy
      - výzdoba koncertního sálu ZUŠ výtvarnými pracemi na koncert k výročí založení republiky
      - výzdoba koncertního sálu ZUŠ a společných prostor školy na vánoční koncerty
      - zdobení vánočního stromu v Domě Kněžny Emmy v Neratovicích, na náměstí a před budovou školy
      - vydání kalendáře pro rok 2019 s fotografiemi výtvarných prací žáků.

Slavnostní vernisáž výstavy žáků výtvarného oboru se uskuteční v pondělí 17. 6. 2019 v 17:30.

Vyučující:

Libuše Novotná