Základní umělecká škola Neratovice

Libuše Novotná

Vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze, obor užitá malba a plastické dekorace v propagaci, scénografii a architektuře. Na pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze získala kvalifikaci učitel uměleckých odborných předmětů v ZUŠ  a středních odborných školách. Pracovala jako vychovatelka ve školní družině, výtvarnice Svazu spotřebních družstev, výtvarný korektor reklamy ve firmě Mediatel. Příležitostně se věnuje výtvarné a grafické tvorbě, jako jsou návrhy vizitek, log nebo letáků, drobná keramická plastika, malba kulis pro amatérské divadlo, ilustrace knih a časopisů, instalace výstav. Vlastní práce vystavovala v roce 1996 v Praze v galerii v Petrské ulici, v roce 1998 v Městském úřadě v Neratovicích, v roce 2019 v galerii Pikart v Rychnově nad Kněžnou výstava KOČKY 2019. Od roku 1996 vyučuje na zdejší ZUŠ, a v letech 2004-2011 byla také pedagogem výtvarné výchovy na neratovickém gymnáziu. V rámci výuky připravuje žáky na talentové zkoušky na střední i vysoké umělecké školy. S dětmi se účastní krajských přehlídek ZUŠ v Kolíně, z nichž ty nejúspěšnější postoupily do celostátních kol a získaly ocenění na soutěži sv. Vojtěch a sv. Anežka Česká. Tvorba jejích žáků průběžně zdobí řadu veřejných budov (Parlament České republiky v Praze, Městský úřad Neratovice, firma Lach-Ner, Společenský dům Neratovice, dům sociální péče Rybka). Od roku 2007 pořádá pravidelně na závěr školního roku vernisáže výtvarných prací svých žáků v budově školy nebo ve Společenském domě Neratovice.

Oblíbená roční doba:  léto ***   Oblíbený spisovatel: Karel Čapek, Ladislav Fuks, Jaroslav Havlíček *** Oblíbený zpěvák/zpěvačka: George Michael *** Oblíbená země: Řecko, Česká republika *** Oblíbená barva: okrová, zelená *** Oblíbený film: Roma